Ben kimim? / Who am I?

     Ben kimim?
     İsmim Alper GÜRMAN. 1975’te Bursa Karacabey’de doğmuşum. Çocukluğumdan beri doğa ve hayvanlar her zaman ilgimi çekti. 11 yaşına kadar olan çocukluğum, çeşitli hayvanların rahatlıkla bulunabildiği kırsal sayılabilecek yerlerde geçti. Oyunlarımın bir kısmında da her zaman hayvanlar vardı.
     Neyse derken yıllar yılları kovaladı, öğretmen olduk. Askerden geldikten sonra bir tanıdığın teşviki ile arıcılığa başladım. O gün bugündür arılar nerdeyse tüm hayatımı kaplamış durumda. Hayatta olduğum ve sağlığım el verdiği sürece, bu güzel uğraşı devam ettirmeyi düşünüyorum.
    Neden “Arıcı Kral ” ?
    Yönetmenliğini Terry Gillian yaptığı, başrollerinin Robin Williams ve Jeff Bridges’in paylaştığı 1991 yılı yapımı “Balıkçı Kral” filmi beni her zaman çok etkilemiştir. İşte bu filmden esinlenerek “Arıcı Kral” takma adını kullanmaktayım. 
  Hedeflerim
     Bugüne kadar (2011 yılı) arıcılığı bilinçli yapmamışım. Geldiğim noktaya ise tamamen tesadüflerle, el yordamı ile gelmişim. Bütün bunları, 2011 yılının Eylül ayında, Büyük Arıcılık Ustası Halil Bilen’le tanıştıktan sonra anladım. O zamandan beri ustamın rahle-i tedrisatından geçmekteyim. Bu eğitim ne zamana kadar sürecek derseniz, onu bende bilmiyorum.
     Hedeflerim;
     İyi bir arıcı olmak ve makul sayıda koloni ile verimli çalışmak,
     Zaman içerisinde ustam gibi iyi düzenlenmiş bir arı çiftliğine sahip olmak,
     Kendi ana arılarımı yetiştirmek,
     Bal, polen, arı sütü, arı sakızı gibi ürünleri, sağlıklı ve doğal bir şekilde üreterek insanların tüketimine sunmak,
     Benden sonra bu işi yapmak isteyenlere, yeni başlayanlara ve de gençlere bilgi ve tecrübelerimi açık yüreklilikle aktarmak.

     Who am I?
     My name is Alper GÜRMAN. I was born in Karacabey/Bursa in 1975.  Nature and animals have always drawn my attention since my childhood. Until I was 11, my childhood passed in the countryside, where some animals were easily found.  Animals had always been present in the games I played during my childhood.
     Years passed and I became a teacher. After completing my military service I decided to try beekeeping. Since then the bees have occupied nearly all my life. I want to carry out this nice hobby as long as i’m alive and healthy.
   
     Why “The Beekeeper King”?
     The Fisher King, directed by Terry Gillian in 1991 and starred by Robin Williams and Jeff Bridges, has always had an impact on me. Since I liked this film so much I decided to use the nick name “The Beekeeper King”.

     My Targets
     I recognised that I did beekeeping unconsciously until today (2011). I came to the point where I’m standing by means of coincidences and luck. I saw where I am in beekeeping after I met Halil Bilen, Turkey’s most reputable beekeeping master, in September 2011. Since then He has been training me. If you ask me how long this training will take, I don’t know either. 
     My targets are as follows;
     To be a beekeeping master and work efficiently with reasonable number of hives,
     Own a well organised bee farm by time, just as my master,
     Raise my own queens,
     Producing bee products, such as honey, pollen, royal jelly, propolis, .. in a healthy way,
     Guide and help the new beginning beekeepers, especially to youngsters,
     Share information and personal experiences with other beekeepers.